top of page

Zde najdete aktuality a reporty z naší práce, ale i zajímavosti z oblasti péče o stromy, městskou zeleň a rizikového kácení. 

Ošetření památného dubu

.20. 4. 2021 

    Nové video z ošetření památného dubu na městském koupališti. Tento mohutný strom jsme z důvodu infekce báze kmene a kořenů dřevní houbou Inonotus dryadeus ošetřili obvodovou redukcí. Tímto zásahem jsme docílili snížení těžiště a náporové plochy větru a zvýšili tak odolnost stromu proti vývratu. 

Dřevokazná houba Inonotus dryadeus rozkládá živé i mrtvé dřevo - opěrný systém stromů.

Videoukázky naší práce můžete sledovat na našem youtube kanálu.

IMG_2997_edited.jpg

Rozpoznáte rizikový strom?

24. 12. 2020 

Zlomené větve? Hniloba? výletové otvory? Plodnice dřevokazných hub?

    Jak rozpoznat rizikový strom a kdy je pravý čas pro přivolání arboristy? Otázky Vám zodpoví článek, který vydala ISA (International Society of Arboriculture) a o český překlad se postarala SZKT (Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu).   ... číst celý článek

Postupné kácení smrku

30. 11. 2020 

    Nová videoukázka z postupného kácení smrku v chatové oblasti. Strom rostl v těsné blízkosti nově zrekonstruované chaty v Bratřejově u Vizovic. Kvůli stísněným podmínkám stanoviště jsme jako technologii zvolili postupné rozebrání, kdy jsme strom odvětvili - pomocí lanovky větve kontrolovaně dostali do vyhrazeného prostoru a kmen po částech bezpečně spustili pomocí spouštěcí techniky na zem.

Videoukázky naší práce můžete sledovat na našem youtube kanálu.

dekapitace stromů isa slovensko.jpg

Info leták o dekapitaci stromů

9. 10. 2020 

   ISA Slovensko (International Society of Arboriculturel) vydala informační leták o dekapitaci stromů, což je i přes posun v arboristice, stále častý jev. Cílem letáku je osvěta mezi laickou veřejností a seznámení vlastníků i správců stromů s dopady tohoto destruktivního jednání. Udělejte si čas a seznamte se s důvody, proč neničit stromy nevhodnými typy řezu.  ... číst celý článek

© 2013 - 2021  by stromolezec-zlin.cz. 

bottom of page